معرفی نرم افزار ابلتون لایو ، معایب و مزایای آن

معرفی ابلتون لایو |  Ableton Live

نرم افزار ابلتون لایو | Ableton Live 9 یکی از نرم افزار های محبوب تنظیم و ساخت موسیقی در جهان می باشد! این نرم افزار میزبان در زمینه رکورد و ادیت فایل های صوتی ، MIDI و همچنین میکس و مسترینگ مورد استفاده قرار می گیرد !  این نرم افزار به عنوان برترین نرم افزار میزبان در سال 2017 انتخاب شد !

 

مزایای نرم افزار ابلتون لایو | Ableton Live 9

برای معرفی ابلتون لایو  Ableton Live 9 می توان به سادگی کار با Loop Clip و انواع Groove ها اشاره کرد! روش کار در نرم افزار ابلتون لایو |  Ableton Live  در ویرایش کلیپ های صوتی کمی و پیشرفته تر از سایر نرم افزار ها می باشد! یکی از قابلیت های این نرم افزار افکتهای صوتی آن می باشد !

می توانید از سمپلرهای موجود در برنامه هایی چون Cubase , Sonar در محیط نرم افزار ابلتون لایو بدون اتصال به Rewire نیز استفاده کنید! از ویژگی های برجسته این برنامه می توان به نمای Session نرم افزار ابلتون لایو | Ableton Live 9 اشاره کرد که به آن بیشتر خواهیم پرداخت!

 

معرفی Session در ابلتون لایو

در این نما می توانید هر تعداد تنظیم متفاوت از آهنگ را ایجاد و تجربه نمایید! در واقع تنظیم اصلی در نمای ( Arrangment ) را ایجاد نموده و در نمای Session تنظیمات مختلفی را تجربه نمایید! هر زمانی تنظیمی متفاوت تر از تنظیم اصلی پیدا کردید به سادگی تنظیم منتخب را جایگزین تنظیم اصلی نرم افزار نمایید!

این مزیت به اشکال مختلف در سایر برنامه ها وجود دارد ولی در نرم افزار ابلتون لایو این قابلیت به اوج خود رسیده است! با استفاده از این قابلیت درست تنظیم کننده باز تر خواهد بود !

 

محدودیت های نرم افزار ابلتون لایو

توان رقابتی  این نرم افزار میزبان در زمینه کار با کلیپ های MIDI نسبت به سایر نرم افزارهای قدرتمند تولید موسیقی کمتر است! شاید سادگی ویرایش نت ها اصلی ترین دلیل این محدودیت نسبت به سایرین می باشد ! سمپلرهای این محیط میزبان قادر به تولید صداهای عادی از ساز و اینستومنت های می باشند ! ولی در رقابت با سمپلز های سونار یا ریزن کمی ضعیف تر هستند !

 

اولین و آخرین نسخه

اولین نسخه این نرم افزار میزبان به تاریخ 30 اکتبر 2001 و تحت عنوان Live 1 انتشار یافت !  آخرین نسخه از این Daw به تاریخ 04 اکتبر 2016  تحت عنوان  Live 9.7 در دسترس قرار دارد !

 

نتیجه گیری

استفاده از یک نرم افزار میزبان برای ساخت یک آهنگ با محدودیت های فراوانی پیش رو خواهد بود ! بهتر است یک پرودوسر و تنظیم کننده خوب به بیش از یک نرم افزار میزبان تسلط داشته باشد !

 

 

نرم افزار ابلتون لایو

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *