آموزش یادگیری نت در موسیقی ! روش یادگیری موسیقی !

آموزش یادگیری نت !

آموزش یادگیری نت را از کجا شروع کنیم ؟ می دانیم که موسیقی از نت ها تشکیل می گردد! نت ها الفبای موسیقی هستند ! بهترین روش یادگیری موسیقی، آموزش یادگیری نت در موسیقی است! شناخت نت های موسیقی با یادگیری هفت نت موسیقی آغاز می گردد !

روش یادگیری موسیقی با آموزش یادگیری نت در موسیقی آغاز می گردد ! آیا در مسیر شروع موسیقی از صفر هستید ؟  در این مقاله سعی شده به ساده ترین شکل ممکن نت های موجود در موسیقی را شرح دهیم !

 

یادگیری نت در موسیقی به روش همیار اف ال !

هفت نت موسیقی !

برای آموزش یادگیری نت در موسیقی ابتدا باید نام هفت نت موسیقی را بشناسیم ! نت های موسیقی به ترتیب از راست به چپ ( دو – رِ – می – فا – سُل – لا – سی ) نامیده می شوند ! هر کدام از این نت ها با یک حرف لاتین شناخته می شوند ! به خاطر سپردن این حروف لاتین در ابتدای مسیر شروع موسیقی اهمیت زیادی دارد !

نت در موسیقی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید هفت نت موسیقی به ترتیب از یک تا هفت با رنگ شماره گذاری شده اند ! همجنین حروف لاتین معادل این نت ها با رنگ سیاه و نام این نت ها با رنگ سبز مشخص شده است ! شکل و ارزش زمانی نت ها هم به صورت نت سیاه بر روی خطوط حامل در کلید سل مشخص شده است !

نکته قابل توجه در آموزش یادگیری نت در موسیقی به خاطر سپاری نام نت ها به همراه حروف لاتین آنهاست ! همچنین ترتیب قرارگیری نت ها اهمیت ویژه ای دارد ! به عنوان مثال نت رِ D  بعد از نت دو C است !

آموزش یادگیری نت در موسیقی !

شاید از خود بپرسید چگونه نت ها را به خاطر بسپاریم ؟ یا چگونه نام نت ها و حروف لاتین آن را حفظ کنیم ! چندین روش برای اینکه شما با شنیدن نت Si حرف لاتین B را در سینمای ذهن خود مشاهده کنید وجود دارد ! روش اول خیره شدن به تصویر بالا و سنجاق کردن نت Do به حرف لاتین معادل یعنی C است ! همینطور به ترتیب !

چند بار این کار را از اول به آخر و از آخر به اول انجام دهید ! حال با چشمان بسته تصویر به خاطر سپرده شده را تجسم کنید ! خواهید دید که همانند اسکرین شات تمام تصویر را در ذهن دارید ! از خود تست و آزمون بگیرید ! اگه اشتباهی وجود داشت دوباره تمرین کنید !

در 99% موارد این روش یادگیری موسیقی به نتیجه خواهد رسید ! البته افراد می توانند روش های خاص خود را برای یادگیری هر چیزی ابداع کنند ! بهترین و کاربردی ترین روش تکنیک Attaching یا سنجاق کردن دو چیز به یکدیگر است !

شاید کمی ساده به نظر برسد اما همین موضوع در یادگیری اسامی آکورد ها اهمیت زیادی دارد ! بعد از یادگیری نام نت ها و حروف لاتین معادل نوبت به یادگیری جای نت ها رو کلاویه های پیانو یا دسته گیتار خواهد رسید ! به زودی با دو مقاله کاربردی در این زمینه با شما همراهان بیتستانی خواهیم بود !

 

سپاس که با همیار اف ال همراه بودید !

آموزش یادگیری نت

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *